تمدن

مثلث برمودا و عجاعب آن

مثلث برمودا محلی است وهم‌انگیز که در آن صدها هواپیما و کشتی در هوا و دریا ناپدید شده‌اند. بیش از هزار نفر در این منطقه وحشت گم شده‌اند، بدون اینکه حتی یک جسد یا قطعه پاره‌ای از یک هواپیما یا کشتی مفقود شده ، به جا مانده باشد.

موقعیت مثلث برمودا روی نقشه
مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته ، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا ۸۰ درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.
در غرب اقیانوس اطلس، در آن سوی سواحل جنوب شرقی ایالات متحده ، ناحیه ‌ای وجود دارد که به شکل مثلث است . این ناحیه از برمودا در شمال آغاز می‌شود و تا قسمت جنوبی فلوریدا امتداد می‌یابد ، سپس از سمت شرق با گذشتن از جزایر باهاما و پورتوریکو،به طول جغرافیایی ۴۰ درجه به سمت غرب کشیده می‌شود و دوباره به برمودا باز می‌گردد.
این ناحیه که به مثلث برمودا معروف است ،در لیست رازهای ناشناخته جهان به مکانی اضطراب انگیز وباور نکردنی به ثبت رسیده است . در این مکان بیش از صدها هواپیما وکشتی بدون آنکه کوچکترین اثری از آنان باقی بماند ، ناپدید شده‌اند .اغلب این حوادث از سال ۱۹۴۵ به بعد روی داده است ،و در طول ۲۶ سال اخیر بیش از ۱۰۰۰نفر در این ناحیه از جهان جان خود را از دست داده اند ، بی آنکه حتی اثری از جسد یکی از آنها یا نشانه ای از بقایای هواپیماهاو کشتی‌های ناپدید شده باقی مانده باشد .
وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: « یک خط از فلوریدا تا برمودا ، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد.
این محل فتنه‌انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی ، در منطقه مثلث ، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات ، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.
آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی ، عدم روییت خشکی ، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته ، لکه روغن ، آثاری از اجسام شناور ، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن ، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه ‌قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.

منطقه وحشت
همه روزه هواپیماهای متعددی بر فراز مثلث برمودا پرواز می‌کنند. کشتیهای بزرگ و کوچک در آبهای آن در حال تردند و افراد زیادی برای بازدید ، به این منطقه مسافرت می‌کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر ، در دریاها و اقیانوسها در سراسر دنیا ، کشتیها و هواپیماهای زیادی مفقود شده و می‌شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه مناطق تفکیک شده است. علت این است که اولا هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه‌ای وجود ندارد. ثانیا در هیچ منطقه دیگر چنین ناپدید شدنهای بی دلیل ، بیشمار و نامعلوم روی نداده و به این خوبی ثبت نشده است.
مشاهدات و گزارشات برمودا
در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه آلودی ، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر عادی در آبها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.
این پیامها رفته رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارشها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح روییت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده ، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.
در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی ، دستگاهها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان ، دوباره شروع بکار کرده‌اند.
در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. “خطری همانند یک خنجر هم اکنون … به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم …” در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.

علل واقعه
علل فرضی طبیعی
توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارایه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تا کنون بدست نیامده است.) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:
جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا ، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی ، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.
علل فرضی غیر طبیعی
دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس ، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست ، ارایه شده است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف اشعه لیزر ، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها ، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها ، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.
ام. ک. جساپ که یک فضانورد ، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام « در مورد بشقاب پرنده‌ها » ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتیهای مشهور در مثلث برمودا ، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتیها گردد. او روی این سوال کار می‌کرد که چگونه نیروی مغناطیسی کنترل شده و می‌تواند باعث نامریی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دو اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتیها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه تمام ماند.

داستانی عجیب از برمودا
حادثه‌ای در اثر اختلال زمانی در فرودگاه میامی رخ داد که هرگز توضیحی قابل قبول برای آن وجود نداشته است. این واقعه مربوط به یک هواپیمای مسافربری بود که برای فرود در باند آماده بود و با رادار مرکز کنترل هوایی ردیابی می‌گردید که ناگهان ده دقیقه از صفحه رادار ناپدید شد و سپس دوباره ظاهر گشت. هواپیما بدون هیچ واقعه‌ای فرود آمد و خلبان و خدمه از آنچه افراد پایگاه می‌گفتند ابراز تعجب کردند، زیرا تا آنجا که به خدمه مربوط می‌شد، هیچ اتفاق غیر عادی نیفتاده بود. جالب این که ساعتهای همه آنها حدود ده دقیقه از زمان واقعی عقب‌تر بود. در حالی که هواپیما درست ۲۰ دقیقه قبل از این واقعه وقت اصلی را کنترل کرده بود و در آن هنگام هیچ اختلاف زمانی وجود داشت.
آیا مثلث برمودا و نقاط مشخص دیگر به صورت ماشینی عظیم عمل می‌کنند تا اختلالاتی بوجود آورند؟
آیا آنها می‌توانند گردابهایی را چه در داخل و چه در خارج از جو بوجود آورند که اجسام و اشیا به داخل آنها بیفتد و به بعد زمان و مکانی دیگر منتقل شوند؟

گذشته و آینده برمودا
به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمانهای متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین «دریایی از مقبره‌ها» ، «مثلث شیطان» ، «مثلث مرگ» ، «دریای بدبختی» ، «گورستان آتلانتیک» نامیده می‌شده است.
شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسانهایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو ۱۳ که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست، شده است.اینکه چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود، شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد، شاید هم چون دلیل اصلی وقایع معلوم نیست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارایه شده هم سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.
دانشمند روسی مدعی کشف راز مثلث برمودا شد

دانشمند ژیوفیزیک و نظراتش
یک دانشمند ژیوفیزیک ساکن شهر وارونژ روسیه مدعی کشف یک علت طبیعی برای حوادث ناگوار مثلث برمودا شد.
به گزارش ایسنا، ولادیسلاو بوکریف، در این زمینه گفت: ویژگی عجیب مثلث برمودا توسط طبیعت برنامه ریزی شده است. یکی از شعبات جریانات گرم گلف استریم، با گردش در جهت عقربه‌های ‌ساعت در منطقه دریای سارگاسوف، روی می‏دهد. این حرکت به یادآورنده پرتاب کننده دیسک است که در آغاز خود می‏چرخد و تنها در لحظه ای که بالاترین سرعت زاویه ای را به دست آورد، دیسک را به جلو پرتاب می‏کند.
به نظر وی وجود میکرو و ماکرو گودال‌هایی ‌در این منطقه، مولد آشفتگی‌های ‌جاذبه ای و مغناطیسی می‏باشد که در نتیجه آن دستگاه‌ها ‌از کار افتاده و ارگانیزم انسان سنگینی ای را تحمل می‏کند که گاهی مرگبار است.
وی می‏گوید: چون در این منطقه، گردش آب در جهت عقربه‌های ‌ساعت است، برمودا همانند گرداب، اشیا را به سمت خود می‏کشد، یعنی بردار جاذبه به سمت عمق دریا و مرکز زمین است. برمودا برای وسایط نقلیه هوایی و دریایی تنها در زمان وقوع جزر در دریا خطرناک است. در این فاز، ابتدا گودال‌های ‌آبی و پس از آن گودال‌های ‌هوایی پدیدار می‏شوند. این وضعیت همانند فنجانی است که به طور ناگهانی انتهای آن را باز کنند. آب به سمت شکاف حرکت می‏کند و حرکتی گردشی به خود می‏گیرد و در امتداد خود، جریان هوا را می‏راند. این دانشمند ژیوفیزیک روسیه می‏افزاید: با دانستن فاز جریان مد و ویژگی تشکیل جریانات، می‏توان روشی را ایجاد کرد که وقوع حادثه را در این مثلث ناآرام، همچنین در سایر نقاط خطرناک جهان هشدار دهد.

 

===============================================================

نزدیک به حقیقت

                بر اساس آمار و اطلاعاتی که گارد ساحلی برمودا و نیروی دریایی ایالات متحده ارئه داده اند، این منطقه داری ترافیک بسیار زیاد هوایی و دریایی است و خلبانان و ناخدایان مبتدی در این ناحیه بیشتر از نواحی دیگر مشغول فعالیت هستند

               آنها این مسائل را دلایلی محکم برای بروز حوادث  زیاد این منطقه می دانند و می گویند که هر چی ترافیک بیشتر باشد مسلاً تصادفات و ناپدید شدن ها، بیشتر می شود.

 

الگوهای آب و هوایی و مکان نگاری (Topography)

 

                   در منطقه برمودا طوفان های بسیار شدید و لحظه ای گاهی اوقات به وجود می آید و از آنجا که این طوفان ها با سرعت زیاد به وجود می آیند و از بین می روند ماهواره از قدرت تشخیص آنها ناتوان است. این طوفان ها  اغلب به سختی همه چیز را از هم می پاشند و جایی را تبدیل به خرابه می کنند.

              بعضی از این طوفان ها تبدیل به یک گردباد دریایی می شوند که آب را گاهی تا صدها متر به بالا می برد و در زبان انگلیسی به آنها Waterspout می گویند که قدرت تخریب غیرقابل وصفی دارند.

              بعضی از دانشمندان اعتقاد دارند که یکی از دلایل می تواند زلزله های زیر دریایی باشد. این زلزله ها موج هایی به ارتفاع 254متر (100فیت=پا) ایجاد می کنند. بر اساس تحقیقات در برمودا این گونه لرزش ها فراوان ثبت شده است.

              یکی دیگر از فاکتورهای مهم، مسائل جغرافیایی دریایی است. عمیق ترین گودال های دریایی جهان در ناحیه مثلث برمودا قرار دارند که اگر کشتی و هواپیمایی در این گودالها غرق شوند هرگز پیدا نخواهند شد.

               در مثلث برمودا گرداب های دریایی وجود دارند که سرعت آنها از 5 مایل در ساعت هم بیشتر است. اگر کشتی ای به دام این گرداب ها بیافتد دیگر هیچ کاری از ناخدای کشتی ساخته نیست و تمام کشتی به صورت بسیار فجیعی نابود می شود و هیچ گونه مدرکی به جا نمی ماند.

هیدرات های گاز متان

                این نظریه محتمل ترین تئوری در مورد مثلث برمودا است.دانشمندان در دانشگاه Cardiff ، به گودال هایی در کف اقیانوس پی بردند که درون آنها پر از گاز متان است. این گاز باعث تغییر در ارگانیزم دریدر آن ناحیه می شود. در کف دریا ، در منطقه برمودا ، باکتری ای وجود دارد که این باکتری گاز متان تولید می کند.

                 این باکتری یخی درست می کند که این یخ همان هیدرات کربن است. این یخ باعث گیر افتادن گاز متان در زیر خود می شود و دانشمندان معتقدند که این گازها یکی از مهمترین منابع انرژی آینده می باشند.

 

                گاهی اوقات به دلیل ریزش در داخل دریا این یخ ها شکسته می شوند و گازهای متان به مقدار بسیار زیاد آزاد می شوند. این گاز آزاد شده با فشاری بسیار زیاد در سطح آب فوران می کنند.

 

                اگر یک کشتی در این محدوده قرار داشته باشد، چون از چگالی آب کاسته شده، کشتی به سرعت فرو می رود و در کف دریا ته نشین می شود و روی آن سریعاً رسوب فرا گرفته می شود و کشتی بی وقفه ناپدید می شود.

               اگر یک هواپیما در آن ناحیه در حال پرواز باشد، این گازها باعث آتش سوزی هواپیما می شوند و هواپیما در آن ناحیه سقوط می کند و همان بلایی که سر کشتیها آمد سر هواپیماها هم می آید. البته تعدادی از زمین شناسان مانند Bill Dillon با این نظریه مخالف هستند.

با وجود تئوری های زیاد در مورد مثلث برمودا ، هنوز که هنوزه نظریات جدید جای نظریات گذشته را می گیرند یا به آنها ملحق می شوند. ولی هیچ نظریه ای تا به امروز به صورت قطعی از سرٌ برمودا پرده برداری نکرده است. شما می توانید نظریه خود را در مورد برمودا اینجا ثبت کنید.

منبع:

با تصرف و تلخیص از Lee Ann Obringer - 

تئوری های باورنکردنی مثلث برمودا

 

بیگانگان و جزیره آتلانتیس

 
سنگ نوشته هاي اهرام شامل تصاويري از بشقاب پرنده  وUFO یوفو   

                   در نظریات گفته می شود که دست عامل های ناشناخته مانند بشقاب پرنده ها و موجودات عجیب و غریب در میان است. از آنجایی که این گونه حوادث ذهن ما را به آدم ربایی هدایت می کند، بعضی ها گمان می کنند که دست همین موجودات آلوده است و مثلث برمودا دریچه ای است برای ورود به دنیاهای ناشناخته و کراتی دیگر. حالا چرا برمودا باید چنین دریچه ای باشد؟

                   آتلانتیس(Atlantis) جزیره ای است که گویند در مغرب جبل الطارق قرار داشته و در اثر زلزله به دریا فرو رفته است. در افسانه ها وجود دارد که این جزیره از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای که امروزه هم نمونه آن دیده نمی شود بر خوردار بوده است.

 

                   خیلی ها معتقدند که ناحیه ی برمودا همان جایی است که آتلانتیس وجود داشته و ناپدید شدن اشیا بدلیل ورود به آتلانتیس است و این تازه کوچکترین تکنولوژی جزیره است.  Edgar Cayce معتقد است که ساکنان این جزیره موداتی هستند که از مجمع ستارگان خوشه پروین به زمین آمده اند.

 
منسوب به اجساد(ای تی هايي)  كه سفينه شان روي زمين سقوط كرده UFO

                   Cayce پیشگویی کرده بود که محققان گوشه غربی آتلانتیس را در ساحل Bimini در Bahamas پیدا خواهند کرد. از قضا در سال 1968 پژوهشگران یک راه سنگی در آنجا پیدا کردند. آن راه را راهِ بیمینی نامیدند. در تحقیقات اخیر، به این نتیجه رسیده اند که این سنگ کاری جاده بسیار حرفه ای و عجیب است، تا اینکه چند وقت پیش در کنار کوبا مقداری سوخت عجیب پیدا کردند.

 

                  Bruce Gernon و Don Plez و دیگر خلبانان که در محدوده برمودا پرواز کرده اند می گویند که گاهی به ابر و مه هایی عجیب برخورد می کنند که به سختی تمام از آنها رهایی پیدا می کنند که تا به حال آنها را جایی ندیده اند.

 

                 Gernon همراه با همسرش بار دیگر این ابر و مه ها را تجربه کرده اند. او می گوید وقتی از این ابرها می گذرم احساس می کنم که یک نیروی مغناطیسی بسیار قوی تر از زمین به هواپیما وراد می شود که باعث ناپدید شدن با سرعت هواپیما می شود. بر اساس گفته های Gernon، یک دانشمند سویسی به نتیجه رسید که نیروی مغناطیسی زمین در مثلث برمودا از همه جای  زمین کمتر است. این قضیه دلیل مناسبی برای این است که آنجا همیشه ابر و مِه وجود داشته باشد و دارد.

 

                 شما می توانید از این پادکست در مورد تئوری Geron اطلاعات بیشتری بدست آورید. وقتی که Don Plez هندی تجربه Geron را شنید، سریعاً با او تماس گرفت و تجربیات خود را نیز با او در میان گذاشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت Plez مراجعه کنید.

 

عملکرد قطب نماها و مدارها             

 

                همان طور که در مقاله قبلی گفتم بعضی ها معتقد هستند که دریای شیاطین در ژاپن یا مثلث برمودا شمال زمین هستند. همان طور که می دانیم قطب نما به ما شمال مغناطیسی زمین را نشان می دهد و شمال جغرافیایی 1200 مایل از آن فاصله دارد.

 

                بعضی از جغرافی دانان به دلیل این که در مثلث برمودا قطب نما کار نمی کند و متفاوت بودن مدار زمین و چند دلیل تخصصی دیگر که ترجه آنها به دلیل ندانستن بسیاری از اصطلاحات جغرافیایی برای من دشوار بود، اعتقاد دارند که در آنجا شمال جغرافیایی و مغناطیسی کره زمین با هم ، هم تراز هستند.

 

گودال های آبی

 

                  گودال های آبی غار هایی در دریاها هستند که درون آنها پر از آب است و رنگ آبی عجیبی دارند. غواص انگلیسی Rob Palmer یک گودال آبی در Bahamas ، یکی از سه ناحیه مثلث برمودا ، پیدا کرده بود.

 

                  وی سال های زیادی را به تحقیق در مورد این مکان سپراند. و هیچ وقت دیگر باز نگشت و گفتند که او مرده است. ولی عده ی زیادی معتقدند که او نمرده و ناپدید شده، چون می گویند که این گودال ها به زیر جزیره راه دارند و آنجا میعادگاه بشقاب پرنده هاست.

 

این گونه تئوری ها بسیار بعید هستند و چیزی جز ساخته ذهن بشر و افسانه نیستند. در مقاله بعدی شما را با دلایل و تئوری هایی که باورکردن و اثبات آنها ساده است، آشنا می کنم                    

منبع:

. با تصرف و تلخیص ازLee Ann Obringer-

--------------------------------------------------------------------------------

مثلث شیاطین

 

                 آنجا جایی است که در هیچ نقشه ای پیدا نمی شود ولی بر اساس گفته های بعضی ها، مثلث برمودا کاملاً حقیقی است که تا به حال تعداد بسیار زیادی از قایق ها ، کشتی ها و هواپیما ها با سرنشینانشان بدون هیچ توضیح مشخصی ناپدید شده اند. ابتدا در مجله ای در سال 1964 این نام را بر آن نهاد.

 

                 آیا درست است که بگوییم هیچ دلیلی برای وجود این مثلث نیست؟ آیا برای همه افرادی که به آنجا رفتند این حادثهِ منحصر به فرد به وقوع نَپیوسته؟ قطعاً بله. دانشمندان پس از بررسی های زیاد چیزهای بسیاری در نواحی مرزی این مثلث پیدا کرده اند. پس فکر کنم کسانی که سخت باور هستند بتوانند این پدیده عجیب را درک کنند.

 

                 بیشتر نظریاتی که در مورد این "مثلث شیطانی" وجود دارد زاده ترشحات ذهنی بشر است. هیئت آمریکایی ثبت نام پدیده های جغرافیایی (U.S BGN) این مثلث را به رسمیت نشناخته اند و هیچ پرونده ای برای آن تشکیل نداده اند. ولی با این حال شاهد ناپدید شدن بدون دلیل اشیاء در این محدوده هستند.

 

دریای شیاطین

 

 قبل از اینکه به آن نام برمودا دهند، آنجا را جزیره شیطان ها می نامیدند. چون قبل از برمودا تپه ای مرگبار در ژاپن وجود داشت که کشتی ها را به سمت خود می کشید و از کشتی ها جز شکسته ای باقی نمی گذاشت. به آن دریای شَیاطین می گفتند. این محل هم هیچ گاه روی نقشه ها نیامد ولی ماهی گیرانِ ژاپنی از آن بسیار یاد می کنند. همانند برمودا ، بر اساس افسانه ها می گویند که شمال کره زمین آنجاست و قطب نماها اشتباه می کنند. نظریات دیگر می گویند که در اینجا فعالیت های آتشفشانی زیر دریا باعث ناپدید شدن کشتی ها می شود. ولی جوابی برای ناپدید شدن هواپیماها وجود دارد؟               

 

                  امروزه حدود 100 سال است که مکان شناسایی شده و آمار بسیار شگفت انگیزی از خود در ناپدید کردن های بی دلیل گذاشته است. بر اساس آمار و ارقام بیش از 100 وسیله نقلیه دریایی و هوایی با بیش از 1000 سرنشین در آن ناپدید شده اند. با این حال پلیس ساحلی آمریکا بر این عقیده است که این حوادث غیر عادی نیستند!

 

                 در سال 1975 "ماری مارگارت فولر" سردبیر مجله Fate با LIoyd لندن تماس گرفت و آماری از هزینه های این شرکت بیمه برای منطقه برمودا گرفت. ارقام از این قرارند: 428 کشتی از کل جهان در این مثلث بین سالهای 1955 تا 1975 ناپدید شده اند. که این آمار در کل تاریخ بی نظیر و کاملاً غیر عادی است.

 

 Gian j. Quasar نویسنده کتاب "درون مثلث برمودا" می گوید: « آمار این شرکت بیمه کاملاً اشتباه است. این شرکت تمام قایق های کوچک و هواپیماهای شخصی را مورد محاسبه قرار نداده و آنها  بیمه نبوده اند. پلیس ساحلی آمریکا هم از گفتن آمار پرهیز می کند. دو سال بیش از 300 کشتی پس 12 سال خالی و متروک در نزدیکی ساحل توسط همین تشکیلات یافت شدند.» در سایت زیر می توانید در مورد این 300 کشتی بیشتر بدانید. (1)

 

                  معمای مثلث برمودا با یک حادثه شروع شد. 5 ناو Avengers انگلیسی در آن جا ناپدید شدند. گزارشات بیان گر این قضیه بود که ناخدای کشتی ها اشتباه کرده و بانی این حادثه است. ولی جامعه کشتیرانی این خطا را نپذیرفتند و علت ناپدید شدن را نامعلوم اعلام کردند.

 

                  پس این حادثه، مطبوعات و ... شروع به داستان سازی کردند و بعضی از تیتر ها عبارت بودند از: «ناپدیدی های اسرار آمیز» و «پشت پرده معمای دریا» «ناپدید شدن های زنجیره ای، بدون هیچ اثر و مدرکی!» و ... . پس از این از روی این ماجرا رمان های زیادی ساخته و فیلم های فراوانی ساخته شد.

  

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۷ آذر۱۳۸۶ساعت 15:24  توسط بابا ئی |